24 травня студенти юридичного факультету відвідали Конституційний Суд України,
де познайомилися з його історією та сьогоденням, дізналися про специфіку роботи Суду
та перейнялися духом високої
відповідальності юриста-професіонала
за розбудову держави

Для представників кожної професії існують певні знакові інституції та місця, які уособлюють вершину фахової компетентності та професіоналізму. Для юристів однією з таких інституцій є Конституційний Суд. Це орган, який забезпечує верховенство Конституції України, вирішує питання про відповідність законів України основному закону та здійснює офіційне тлумачення Конституції України. Немає сумнівів, що такі важливі державні функції можуть покладатися лише на достойних, безкомпромісних у питаннях правосуддя, авторитетних, досвідчених і високопрофесійних юристів. Саме в таку атмосферу потрапили студенти юридичного факультету, приїхавши до Конституційного Суду України на оглядову екскурсію.

Під час цього візиту до Суду студенти зробили чимало відкриттів для самих себе. І мова йде не тільки про те, що вони дізналися про специфіку роботи Суду – хто і як призначається на посаду судді Конституційного Суду; які існують основні акти конституційного провадження; процедуру винесення рішень Суду та ін. Вони копнули значно глибше – аж до самої мотивації: чому і якими юристами вони хочуть бути. Висока планка моральних та професійних якостей, якими повинен володіти претендент на посаду судді КСУ, його відповідальність перед суспільством і майбутніми поколіннями за рішення, які можуть бути доленосними для всієї держави, нагадали про значення професії юриста у справі становлення верховенства права та розбудови державності в Україні.

Для когось візит до Конституційного Суду України став просто черговим актом пізнання світу юриспруденції, для когось – початком нових устремлінь і мотивом до нових звершень; хтось слухав про історію Суду і вдивлявся у обстановку величних кімнат із гострими кутами, а хтось вживався у неповторну атмосферу, подумки приміряючи бордову мантію та високе звання судді. Але ніхто не залишився байдужим. Отож, ми розставили крапки над «і», надихнулися і зробили важливі висновки кожен для себе: нам усе під силу – треба лиш бути гідною людиною і працювати над собою. І, можливо, незабаром серед суддів Конституційного Суду України ми побачимо випускників Криворізького економічного інституту.

Заступник декана ЮФ, Наталія Шелудякова.

Враження студентів юридичного факультету

Вадим Новосилецький, студент групи ПР-17-3:

— Нещодавно юридичний факультет їздив у Конституційний Суд України у м. Києві. Це була чудова подорож, яка вразила абсолютно всіх. Ми обійшли найважливіші місця суду, а саме: архів, залу засідань, дві палати сенату та величезну бібліотеку. Найбільше мене вразила тісна співпраця з різними закордонними конституційними судами та можливості, які Конституційний Суд надає нам, студентам, у майбутньому.

Ганна Демченко, студентка групи ПР-17-3:

— Студенти юридичного факультету разом із Шелудяковою Наталією Андріївною відправились у подорож до серця судової влади — Конституційного Суду України. Студентам вдалося дізнатися багато цікавої інформації про історію суду, його діяльність, структуру, про самих суддів.

Ось декілька цікавих фактів:

— розпочав діяльність суд за новою Конституцією 18 жовтня 1996;
— кандидатура на посаду судді Конституційного Суду обирається на конкурсних засадах;
— термін служби суддів 9 років;
— Конституційний Суд України складається з вісімнадцяти суддів — по шість призначаються Президентом, Верховною Радою та з’їздом суддів України;
— суддею Конституційного Суду може бути громадянин України, який володіє державною мовою, на день призначення досяг сорока років, має вищу юридичну освіту і стаж професійної діяльності у сфері права щонайменше п’ятнадцять років;
— кожен може бути присутнім при розгляді справ Конституційним Судом, якщо це відкрите засідання, треба лише надіслати напередодні заявку до будівлі суду.

Крім того, студенти юридичного факультету мали можливість побачити історичні місця Києва та провести час у дружній компанії. Це була цікава подорож, яка мала надихнути майбутніх юристів, відкрити нові горизонти, наповнити новими знаннями та емоціями.« Повернутися