СУЧАСНИЙ ЮРИСТ: ЯКИЙ ВІН?

Ви прийняли правильне рішення, обравши навчання на юридичному факультеті, адже це престижно та перспективно. Саме навчаючись на юридичному факультеті ви станете обізнані у всіх галузях права та отримаєте доступ до правничої професії, і зможете здійснити свою мрію стати успішним адвокатом, суддею, прокурором, нотаріусом або ж юристом у відомій компанії.

Зібравши досвід провідних правничих закладів вищої освіти та узагальнивши потреби і вимоги сучасного роботодавця, пропонуємо вам ознайомитись з портретом випускника-юриста КЕІ.

  1. Юрист має бути творчим

Творчість є найважливішою якістю, яку повинен мати будь-який лідер. Це також стосується і юристів. Творчість важлива, тому що це основа для всіх нових ідей та рішень. Вищий навчальний заклад розвиває творчість, а не вчить молодих і креативних правників мислити шаблонами. Тому вивчайте процес наукового дослідження, аналізуйте сучасні реформи і визначайте нестандартні шляхи вирішення юридичних колізій.

  1. Юрист розуміє, як врегульовувати конфлікт

В процесі своєї діяльності кожен юрист буде стикатись з різними за темпераментом та розумовою активністю людьми. Це спонукає знати потрібні інструменти, які допомогли б ефективно керувати конфліктами на роботі, а також конфліктами, які виникають в особистому житті. Ви повинні мати  підготовку до того, як зупинити конфлікт, знайти рішення, контролювати емоції або зрозуміти потреби іншої сторони. Саме знання альтернативних методів вирішення спорів та застосування медіації стане основою для Вашої впевненості у майбутніх професійних питаннях.

  1. Сучасний юрист обізнан в ІТ-технологіях

Майбутнє змінюється і сфера юриспруденції разом з ним. ІТ змінило ринок праці та юридичні фірми зокрема. Тепер розвиваються продукти «legal tech», а сама юриспруденція дедалі більше використовує інформаційні технології. Однак, штучний інтелект формує нове місце юриста у сфері діджиталізації. Для юристів це чудова платформа, де можна скомбінувати свої навички на межі договірного, податкового, корпоративного та права інтелектуальної власності.

  1. Юрист стоїть на шляху розвитку демократії та захисту прав людини

З одного боку, права людини є фундаментом будь-якої демократії, а з іншого, держави по всьому світу і досі подекуди зловживають своїми можливостями. В Україні стан демократії досліджують ряд провідних організацій, серед яких Freedom House, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Платформа прав людини, Експертний центр з прав людини, Центр громадянських свобод. І їм дуже потрібні не лише підписи та розголос, а й люди, які готові захищати постраждалих та запобігати ще більшому злу. Сертифікатні програми у сфері захисту прав людини в межах навчання  нададуть ґрунтовні знання у цьому вузькому напрямі.

  1. Юрист знає як створити успішний юридичний бізнес

Скажете, що тут усе зрозуміло й просто. Так і є, але сама галузь значно складніша: економіка підприємств, менеджмент, питання інтелектуальної власності, страхування, маркетингу, фінансів… Цікаво, що юридичний бізнес в Україні є одним

із найрозвинутіших у Східній Європі та успішно конкурує з міжнародними юридичними фірмами. Підписуйтесь на сторінки цікавих вам юридичних фірм та вивчайте їх досвід, а додаткова освіта в цій сфері закладена в процесі отримання другого ступеня вищої освіти – магістра з права.

  1. Юрист володіє іноземною мовою

Про значення іноземної, а саме англійської мови, ви напевно вже багато чули від ЗМІ, своїх батьків, викладачів тощо. Сьогодні я не буду наводити суттєві аргументи, що визначають необхідність знання англійської мови юристу, просто наведу приклади, коли вона може вам знадобитись:

  1. Державні службовці зобов’язані володіти іноземною мовою відповідно до закону «Про державну службу»
  2. Робота з документами іноземною мовою та в процесі ведення переговорів. Так, з цим можливо, може впоратись і перекладач, однак тільки ви знаєте, скільки може коштувати помилка у юриспруденції.
  3. Участь у науково-практичних заходах як вітчизняних, так і міжнародних, серед них конференції, форуми, круглі столи, семінари — це завжди можливість поділитись досвідом, здобути нові знання, знайти нових клієнтів чи налагодити зв’язки з колегами.

 

Використайте ефективно час навчання, щоб створити фундамент успішної правничої кар’єри!« Повернутися